Blog > Komentarze do wpisu

Szkodniki w ogrodzie

Bez względu na to czy posiadasz duży ogródek działkowy czy też mały ogród przy swoim domu musisz nieustannie o niego dbać. Prace w zasadzie odbywają się przez cały rok, co prawda w zimie wykonuje się tylko bielenie drzewek, ale także trzeba o tym pamiętać. Na jesieni zamykając sezon ogrodowy należy wszystkiego dopilnować tak aby na wiosnę rośliny miały szansę obudzić się do życia. Wszystko dzieje się godnie z rytmem i nie jest potrzebny do tego zegarek, przyroda sama wie najlepiej co do niej należy. 


Nie mniej jednak bez względu na nasz wysiłek często musimy zmagać się z różnymi szkodnikami. Mój ogród przez jakiś czas był ulubionym miejscem kretów. I nawet by mi to tak bardzo nie przeszkadzało gdyby nie to, że krety wybierały sobie za każdym razem miejsca w których dopiero coś posadziłam. Poradziłam sobie z nimi starym sprawdzonym sposobem, po prostu na zwykły kijek wbity w ziemię pozakładałam lekko porozcinane plastikowe butelki. Krety nie lubiąc hałasu natychmiast się ode mnie wyniosły. 


Kolejnym problemem działkowców są mszyce, zjadają nam one owoce, warzywa i rośliny. I chyba jedynym sposobem zapobiegawczym jest po prostu pryskanie naszych upraw specjalnymi preparatami. Kupując takie płyny trzeba wybierać te jak najmniej szkodliwe dla człowieka. 

środa, 27 listopada 2013, tturkus