Blog > Komentarze do wpisu

Relaks we własnym ogródku

Relaks na świeżym powietrzu to najlepsze co może nam się przytrafić, nic więc dziwnego w tym, że tak chętnie pielęgnujemy swoje ogrody. Jest to łączenie przyjemnego z pożytecznym, cudownie jest w taki wiosenny czy letni dzień usiąść sobie na wygodnym leżaku pod drzewkiem i obserwować przyrodę oddając się całkowicie wypoczynkowi. Żeby jednak mogło do tego dojść to trzeba najpierw włożyć trochę pracy w nasz ogród. W zasadzie to przez cały rok wykonuje się jakieś czynności pielęgnacyjne, bo nawet w zimę należy wybielić korę drzew żeby ochronić je przed nadmiernym słońcem.

Ja osobiście mam kilka gatunków krzewów, kwiatów i drzewek które są moimi ulubionymi i które odpowiednio wypielęgnowane dają nam niesamowite efekty. Po pierwsze bardzo lubię wszystkie krzaki iglaste. W moim ogrodzie rosną głównie tuje, które posadzone były kilka lat temu z małych sadzonek a teraz przepięknie się rozrosły i trzeba je co jakiś czas przycinać. Lubię także wierzbę, którą mam posadzoną w wersji ogrodowej na razie drzewko jest malutkie jednak już teraz wygląda przepięknie.

A jeśli chodzi o kwiaty to preferuję wszystkie klasyczne gatunki i przechadzając się po ogrodach znajomych zauważyłam, że większość z nas wybiera te same kwiaty. U mnie już w zasadzie od wczesnej wiosny zaczyna się przecudowny okres kwiatów kwitnących. Na samym początku są żonkile i narcyzy a potem tulipany, które kwitną w różnych kolorach od białych poprzez żółte i czerwone. Mam także róże, piwonie, floksy i bratki. 

wtorek, 12 listopada 2013, tturkus

Polecane wpisy

Komentarze
madga123
2013/11/12 13:08:41
Przepiękny ogród. Jak się nazywa ten żółty kwiat (nie mam na myśli tulipanów czy narcyzów), z dzwonkami, na grubej łodyżce? Śliczny jest